5 +1 důvod, proč si zamilujete mořské houby

Už jste někdy vyzkoušeli mořskou houbu? Pokud ano, určitě víte, jak jsou příjemné. A pokud zatím ne, věříme, že si je zamilujete. Jsou totiž naprosto skvělé.

1. Jsou osvědčeny po tisíce let

O mořských houbách se zmiňuje již Homér. Starověké mořské národy se potápěly do mořských hlubin, „lovily“ mořské houby a využívaly je pro jejich léčivé vlastnosti. Po tisíce let se mořské houby sklízí ze dna moří a často je tato tradice předávána z generace na generaci. Potápěči používají speciální háky na mořské houby, pomocí nichž je vytahují ze dna a zároveň zanechají dostatečně velkou část původní houby, aby se mohla zregenerovat. Houba opět naroste a často může být dokonce větší než ta původní.

2. Jsou neuvěřitelně zajímavé

Mořská houba je vlastně živočich, který roste na dně moří a oceánů po celém světě. Mořské houby mají různé velikosti, tvary a barvy.  Existuje více než 8000 druhů hub (mořských i sladkovodních), ale pouze cca 10 z nich se nejčastěji využívá. Dokáží přežít v různých klimatických oblastech – od tropických moří až po chladné oblasti. Nejkvalitnější mořské houby však pocházejí z teplých moří.

3. Jsou perfektní pro každodenní péči o pleť

Mořské houby jsou opravdu báječné. My jsme si je oblíbili na mytí celého těla, na odličování a mytí obličeje. Výborně Vám poslouží při smývání pleťových masek. Působí lehce exfoliačně, takže pleť je při jejich pravidelném používání jemná a hladká. Mořská houba bude o Vaši pokožku opravdu pečovat velmi jemně, přírodně a zcela ekologicky.

4. Mají spoustu dalších možností využití

Můžete je samozřejmě použít i na mytí nejen sebe, ale i zvířecích mazlíčků. Mořské houby se mnohdy využívají i pro zcela jiné účely než kosmetické – např. mytí nádobí, aut, úklid, malování zdí, natírání, různé dekorační umělecké techniky apod. V poslední době vzrůstá jejich obliba jako alternativa menstruačních tamponů (pouze upozorňujeme, že toto využití může mít svá rizika a houby pro tento účel nenabízíme).

5. Jsou nenáročné na údržbu

Péče o mořské houby je opravdu jednoduchá. Aby Vám mořská houba dlouho sloužila, po použití ji vždy nechte dobře vyschnout. A čas od času ji lehce properte třeba ve slané vodě nebo použijte přírodní mýdlo. Prodloužíte tak její životnost.

6. Jsou součástí starých rodinných tradic

Naše mořské houby pochází z oblasti Středozemního moře, Egejského moře a severního pobřeží Afriky. Naši dodavatelé jsou staré rodiny, kde se tradice a zkušenosti předávají z otce na syna již po řadu generací. To zaručuje, že mořské houby jsou sklízeny a ošetřeny tím nejlepším způsobem, tedy tak, aby se mohly zregenerovat a zase narůst.

Život prý vznikl v hlubinách dávnověku v moři. A mořské houby jsou pravé poklady moře, které Vám mohou dát mnoho užitku každý den.

Vyzkoušejte mořské houby a přírodní pemzu

Napsat komentář