5+1 rada, jak si užít to nejlepší cachtání ve vaně

Milujete dlouhé cachtání ve vaně? My taky. Pravidelní koupání je nejen zdravé pro pokožku, ale také neskutečně příjemné. To věděli již starověké národy. Staří Řekové, Římané a vyspělé orientální národy si užívali léčivé síly vody v koupelích a lázních.

Voda je život. Očišťuje, odnáší pryč vše staré a nepotřebné a dává Vám novou energii. Z vody se zrodíte jako nová bytost, čistší a silnější.

Abyste si Vaše cachtání skvěle užili, připravili jsme pro Vás několik dobrých rad.

1. Udělejte si čas

Pokud si chcete svou koupel opravdu vychutnat, udělejte si čas alespoň 20 minut. To je ideální doba, aby jste si odpočinuli a Vaše pokožka mohla vstřebat účinné látky z lázně. Vypněte si telefon a nenechte se ničím rušit. Myslíme si, že nejlepší doba pro koupel je večer. Koupel Vás totiž uvolní, připraví na spánek a lépe se Vám bude usínat.

2. Ať je voda příjemná

Nejlepší teplota vody je stejná nebo podobná jako přirozená teplota těla, tedy kolem 37 stupňů. Ne každému se bude chtít teploty vody přesně měřit a tak se řiďte tím, aby Vám voda byla příjemná a nepálila.

3. Ztlumte světlo

Koupání v teplé vodě je báječné a voda Vás začne uvolňovat sama. Abyste si svou koupel ještě více užili, zkuste zhasnout centrální osvětlení a nechte rozsvícené pouze menší světlo, které Vás nebude rušit.  Nebo zhasněte úplně a zapalte pouze svíčky. Opravdu to má hodně do sebe.

4. Ztište svou mysl

To se snadno řekne, ale někdy opravdu těžko udělá. Alespoň se pokuste zpomalit tok svých myšlenek a vypusťte z mysli všechno negativní. Zapomeňte na to, co nepříjemného jste přes den dělali, co musíte zařídit a co Vás všechno čeká. Vnímejte své tělo ve vodě, její příjemnou teplotu a pocity, které ve Vás koupel vyvolává. Uvidíte, že za čas to nebude tak těžké.

A pokud si myslíte, že to není nic pro Vás, vezměte si svou oblíbenou knížku nebo časopis a přečtěte si něco, co máte rádi.

5. Ošetřete svou pokožku

Pravidelné koupání má pozitivní účinky na pleť a přináší pohodu a harmonii. Abyste svůj požitek z cachtání ještě zvýšili, ošetřete po koupeli svou pleť například tělovým olejem. Vaše pokožka ho bude dobře vstřebávat a bude ještě krásnější.

Udělejte z koupání svůj pravidelný rituál a užívejte si lázně 2 – 3 x týdně. Budete se cítit spokojenější, budete se lépe vypořádávat s každodenním stresem a také se Vám bude dobře usínat.

Pomocníci pro Vaše cachtání

Napsat komentář