7 prima důvodů, proč ráno začnete pít vodu s citronem

Citron je opravdový poklad. Vyzkoušejte pravidelně pít vlažnou vodu s čerstvě vymačkaným citronem a uvidíte sami.

S citronem nastartujete skvěle detox organizmu, budete mít krásnou pleť a bude se Vám lépe hubnout. Nejen, že je úžasně zdravý, má spoustu vitaminu C, ale ještě má silné dezinfekční a antibakteriální účinky.

Úplně jednoduše vymačkejte šťávu z poloviny citronu do sklenice vlažné vody (ne studené). Citron totiž:

1. Nastartuje Vás na nový den

Po ránu je dobré vypít alespoň sklenici vody. Vaše tělo může být totiž lehce dehydratované. Voda s citronem je úžasně osvěžující, má spoustu vitaminů a minerálů. Pomůže Vám začít další den tím nejlepším způsobem.

2. Je skvělý na hubnutí

Že je citron perfektní pomocník při hubnutí, to věděly už naše mámy. Obsahuje totiž pektinovou vlákninu, pomáhá nastartovat metabolismus a celkově zlepšuje trávení.

3. Zkrásňuje a čistí pleť

Citrony obsahují velké množství vitaminu C a mají výborné dezinfekční účinky. Vaši pleť prozáří a při pravidelném užívání napomáhají odstranit toxiny. Působí velmi pozitivně při problémech s pletí. Vaše pleť bude vypadat zdravější a krásnější.

4. Čistí a detoxikuje

Vaše tělo potřebuje pravidelnou očistu. Citronová šťáva působí blahodárně na funkci jater, ledvin, trávení a napomáhá vyplavovat toxiny z organizmu.

5. Posiluje imunitu

Citron Vám pomůže zvýšit obranyschopnost Vašeho těla a může být účinnou prevencí proti virózám a nachlazení.

6. Pečuje o zuby a dásně

Citron má antibakteriální účinky a je prospěšný v péči o Vaše zuby. Napomáhá jejich bílému vzhledu, zmírňuje bolesti a celkově působí velmi blahodárně v péči o ústní dutinu. Navíc zanechá Váš dech svěží.

7. Zlepší Vám náladu

Vůně citronů je známá svými pozitivními účinky na psychiku. Ranní rituál s citronovou šťávou Vám zlepší náladu a je to ten nejlepší pomocník při startu do nového dne.

Začnětě den svěže. Vymačkejte šťávu z půlky citronu do sklenice vlažné vody a užívejte si super vlastnosti citronu!

Citron najdete i v naší přírodní kosmetice

Napsat komentář